Ne tökéletes légy, hanem különleges!

Dundi Angyal

Dundi Angyal

Ezeket sose tedd menstruáció idején!

2017. február 17. - Dundi Angyal

Havonta néhány napot talán kibírsz az alábbi dolgok nélkül!

A cikkben nem a városi legendákat fogom megosztani veletek. Inkább azt, hogy valójában mit ne tegyünk a hónapnak azokon a bizonyos napokon azért, hogy női egészségünket megőrizzük.

  • Szabad-e fájdalomcsillapítót bevenni?

Vannak olyan gyógyszerek, amelyek gátolják a váralvadást. Például az aszpirin. Ez menstruáció idején kellemetlen mellékhatás, ilyenkor jobb, ha elkerüljük használatát. A paracetamol- és acetilsav-tartalmú fájdalomcsillapítókat a menstruáció idején nem ajánlatos fogyasztani. Legjobb, ha tényleg annyira elviselhetetlennek érzed a fájdalmat, hogy az orvosoddal íratsz fel olyan fájdalomcsillapítót, amely hatékony és nem káros.

  • Allergia

A menstruáció idején hormonális változásokon megy át a szervezetünk, ilyenkor egy gyógyszerre máshogy reagálhat a szervezetünk. Például, ha beteg vagy és antibiotikumot szedsz, még allergiás reakciót is kiválthat. Ha bőrkiütés, túlzott fáradékonyság, emésztési zavarok lépnek fel nálad, érdemes az orvost felkeresni.

  • Forró fürdő

A menstruáció ideje alatt nem ajánlatos forró fürdőt venni, szaunázni, vagy túlságosan meleg vízzel zuhanyozni. A meleg hatására az erek kitágulnak, a vérzés erősebbé válik.

  • Ételek

A menstruáció során vannak olyan ételek, melyeket jobb, ha elkerüljük. Az alábbi ételek tágítják az ereket, erősebb vérzést generálva: csokoládé, élesztő, kenyér, túl fűszeres és sós étel, tejföl, dió, tojás, tej, kávé, húskészítmények, kolbász. Ezek az ételek fejfájást és akár szédülést is okozhatnak (mondjuk én személy szerint a csoki mellé inkább az ajánlott táblát tenném, mert csökkenti a depressziót, javítja a hangulatot... - szerk.)

  • Alkohol

Az alkohol hatására is kitágulnak az erek, és ezért nem ajánlatos a menstruáció idején alkoholt inni.

  • Kozmetikai eljárások

A menstruáció idején teljesen felesleges és kidobott pénz, amit drága kozmetikai beavatkozásokra költünk: peeling, mezoterápia, ajakfeltöltés, botox injekciók és hialuronsav, a tetoválás! Ilyenkor a fájdalomküszöbünk alacsonyabb, tehát ezek a beavatkozások még fájdalmasabbak, és kiszámíthatatlan reakciót válthatnak. Pl. a hajfestés kifejezetten ellenjavalt, mert nem lehet tudni, hogy a hajunk hogyan fog reagálni a festékre. Lehet, hogy teljesen más színű lesz a végeredmény, mint amire számítunk.

  • Ne bántsd magad!

A nők menstruáció alatt lelkileg sokkal sebezhetőbbek. A legjobb elkerülni, illetve nem adni lehetőséget arra, hogy valami depresszióba döntsön. Ezért ne olvass szomorú történeteket, ne beszélgess negatív és depis dolgokról a barátaiddal. Próbáld meg elkerülni a hisztit, a túlzott érzékenykedést.

És mi van a szexszel?

1. Ez még ma is tabutéma. A nőket már gyermekkoruk óta arra nevelik, hogy ilyenkor vissza kell húzódni, sokféle dolgot nem szabad csinálni. Például nem ajánlatos szexelni...

Szabad-e szexelni a menstruáció idején?

A nők 70%-a szenved a fájdalmas menstruáció miatt. Régebben egy nő életében 160-szor menstruált. Manapság már 450-szer! Ez a test számára jelentős stresszt okoz.

2. A menstruáció alatti szex enyhíti a fájdalmat

Egy kis testmozgás egyáltalán nem ártalmas, sőt még hasznos is. Az együttlét során olyan hormonok termelődnek - endorfin és oxitocin - melyek az öröm érzését növelik és csökkenthetik a hasi fájdalmat és a fejfájást a menstruáció idején. De csak akkor menj bele ebbe a jellegű testmozgásba, ha nem érzed kényelmetlennek. Egyébként bármilyen egyszerű gyakorlat kedvezően hat a testre, legyen az futás, vagy bármi más.

3. A menstruáció alatti szex csökkenti a vérzést

Szex közben csökken a méh simaizmának összehúzódása. Ennek hatására a nehéz napok száma leredukálható. Ezzel a nagyon fájdalmas időszakokat lehet legyőzni. Az erős vérzésű nők számára a szex gyakorlása segíthet a nehéz napok során.

4. Higiénia

A menstruáció nem mentesít a fogamzásgátlók használatától a szexuális együttlét idején. Nem a teherbeesés miatt, hanem a nemi úton terjedő betegségek miatt fontos védekezni. Ha az egyik fél valamilyen bakteriális betegség hordozója  (még ha nem is tud róla), megfertőzheti a másikat. A nőknél ez legsúlyosabb esetben akár meddőséghez is vezethet.

A bejegyzés trackback címe:

https://dundiangyal.blog.hu/api/trackback/id/tr9916343772

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása