Indiában a férfiak küzdenek az egyenlő jogokért, és a nők vannak kivételezett helyzetben.
Miközben a "fejlett" civilizációkban napi szinten küzdeni kell a nők egyenjogúságáért, az azonos bánásmódért, az ugyanannyi fizetésért, azonban Indiába egyik államában, Meghálajaban a férfiak küzdenek azért, hogy ugyanazokat a jogokat megkapják, amiket a nők megkapnak.
A hegyek közt található közösség, a másfélmilliós létszámú kaszi nép úgy rendezkedett be, hogy minden gazdasági hatalom a nők kezében van már évszázadok óta.
A lányok örökölnek, házasságkötéskor a férfi költözik a lányos házba, és neki kell alkalmazkodni hozzájuk, a megszülető gyerekek az anyjuk vezetéknevét kapják meg, a férfiak meg arra jók, hogy további lányokat nemzzenek.
Bár a politikában jelen vannak, sőt döntő többségben férfiak vannak, de a gazdasági hatalom mindenképpen a nőké. Ezért is történt meg a lázadás, amely során a férfiak a szüfrazsettekhez hasonlóan lázadni kezdtek a jogaikért. A felkelést egyébként elfojtották, egyelőre a férfiak minden elégedetlenkedése mellett marad minden a régiben.
Mindezek ellenére meglepő, hogy a családon belüli erőszak ugyanúgy jelen van a kaszik között. Egyes férfiak verik a nőket, gyerekeket, de a válás könnyű és társadalmilag elfogadott lépés. Egy bántalmazott nő könnyedén kiléphet rossz házasságából, minden támogatást megkap a közösségtől.