A nyár közeledtével mindenki előbányássza a napszemüvegét, hogy a nap káros sugarai ne rontsák a szemét. De milyen az ideális napszemüveg? Milyen formájú, keretű okuláré áll jól neked? Az alábbiakban kiderül.
Először is azt kell megállapítanod, hogy milyen az arcformád. Próbálj meg tárgyilagos lenni! Ezek a lehetséges arcformák:
- ovális arc: teljesen arányos, a homlok és az áll oldalról nézve egy síkban helyezkedik el
- háromszögletű arc: jellemzője a keskeny arccsont és homlok, a széles, erős állkapocs
- szív alakú arc: széles homlok, keskeny, helyes áll jellemzi
- kerek arc: telt arc, gömbölyű áll, széles arccsont jellemzi ezt a formát; az arc csaknem olyan széles, mint hosszú
- szögletes arc: a homlok és az áll is szögletes formájú; a homlok és az állkapocs ugyanolyan széles
- hosszúkás arc: magas homlok, keskeny áll, általában keskeny orr jellemző erre a formára
A következő lépés azt tisztázni, hogy milyen formájú, alakú, fazonú keretek vannak. Íme néhány a sokszáz fazon közül:
Ovális arc - bármi jól áll
Az ovális arcú hölgyek bátran használják ki adottságukat: számukra bármely fazon megfelelő lehet.
Háromszögletű - csak óvatosan
A fentebb keskenyebb, az áll felé szélesedő arcú hölgyek számára a közepes méretű, ovális, vagy enyhén szögletes keretek ajánlottak.
Szív alakú arc - a kevesebb több
A háromszögletű arccal szemben a szív alakú arc lefelé keskenyedik. A legszexisebb számodra a macskaszem-alakú szemüveg (ami idén nagyon divatos), és a kerek is jól áll. A lényeg, hogy ne legyen túlságosan nagy a kereted!
Kerek arc - szögletes keret
A kerek arcot leginkább a szögletes kerettel lehet kiegészíteni. A keret legyen kicsit hosszúkás, és egy picit szélesebb, mint a fej.
Szögletes arc - kerek keret
A szögletes arcot egy kerek szemüvegkeret tudja igazán lágyítani. Ezen belül a keskenyebb arc kisebb keretet, a szélesebb, szélesebb keretet követel magának.
Hosszúkás arc - csak kicsi keretet ne!
A hosszúkás arc hatalmas szemüvegért kiabál. Ha hosszúkás az arcod, választhatsz magadnak akár vízszintesen, akár függőlegesen szélesedő keretet. Mind a kerek, mind a szögletes jó választás lehet számodra. Ami tilos, az a pici keret.
A megfelelő fazon kiválasztásánál van még fontosabb szempont is. Mire kell még odafigyelnünk?
1. A lencse rendelkezzen UVB és UVA védelemmel. A szűrőképességről a látszerész műszeres vizsgálattal győződik meg (ne tescos 300 Ft-os szemüveget vegyél), inkább vásárolj szaküzletben!
2. A napszemüveg csomagolásán szerepelnie kell az európai szabványt jelölő CE jelzés, és a 0-4 közötti védelmi kategória jelölése. Átlagos napsugárzásnál elegendő 3-as, vízparton vagy hegyekben 4-es fokozatú védelmet nyújtó napszemüveget használj!
3. A lencse színe legyen szürkés vagy barnás árnyalatút. A rózsaszínes, kékes vagy zöldes tónusú üvegek módosítják a színérzékelést, ezért ezek nem ajánlottak autóvezetéshez, vagy biciklizéshez.
4. Ha kontaktlencsét használsz, azok általában UV-szűrővel ellátottak. Ha hosszabb ideig tartózkodsz a napon, viselj napszemüveget is!
5. Ha természetes hatást szeretnél elérni a napszemüveg viselésével, akkor válassz a hajad és/vagy a szemed színéhez hasonló szemüvegkeretet. Ha feltűnőbb hatásra vágysz, a ruha, vagy a többi kiegészítő színével harmonizáló színes keretek közül válassz.
Vigyázz! Kész! Tűz! Rajt! Napsütés! :)
Ha tetszett a cikk, oszd meg mással is!
Kövess a FACEBOOK-on is!
/via: Kommunikáció és stílus/