Ne tökéletes légy, hanem különleges!

Dundi Angyal

Dundi Angyal

Hastánc: érezd magad Istennőnek!

2015. január 31. - Dundi Angyal

A hastánc a keleti táncok gyűjtőneve. Nemcsak a nézők örömére táncolható, hanem az önkifejezés eszköze is lehet. Nyugaton a tánc egy formája, kikapcsolódás és szórakozás, de Ázsia és Afrika egyes tájain közösségi, rituális táncnak számít. A közvélekedésben a hastánc Egyiptomra, esetleg Indiára eredeztethető.

66.jpg pinterest.com


A világ egyik legrégibb, és a mai napig szinte változatlan formában fennmaradt tánca az orientális tánc. Eredeti arab neve: raqs sharqi, szó szerint azt jelenti, hogy a kelet tánca. Az első „nyugati” nevet a franciák adták, amikor a XIX. században a Közel-Keletre utaztak, és mivel az európai táncokban addig ismeretlen volt a törzs és a csípő külön mozgatása, tévesen „danse du ventre”-nek nevezték el, amelyet az angol tükörfordítás „belly dance”-re, a magyar pedig hastáncra fordított. Sajnos a név egy téves szókép, hiszen az orientális táncban a táncos egész teste mozog, beleértve a nagyon tipikus fej-, váll- és mellmozdulatokat, amelyeket lágy karmozdulatok kísérnek.

56-400x600.jpg pinterest.com


Az orientális tánc gyökerei az ókori világ termékenységi szertartásaihoz vezetnek vissza. Egyiptomban például ma sem képzelhető el esküvő hastánc nélkül, és szokássá vált az is, hogy fényképet készítenek, amelyen a fiatal pár a hastáncosnő hasára teszi a kezét, ezzel szimbolizálva vágyukat, hogy a kapcsolat termékeny legyen.

76-399x600.jpg pinterest.com


Az orientális tánc a különböző születési szertartások által is kapcsolatban áll a teremtéssel. Számos arab törzsben a szülő nőt körbevették a törzs nőtagjai, és ismétlődő has mozdulatokat végezve táncoltak körülötte, ezzel mutatva, hogy milyen mozgásokat végezzen szülés közben. A hastáncot hagyományosan éppen azért táncolják mezítláb, mert így alakul ki a közvetlen kapcsolat a Földanyával, és így lehet annak energiáit felvenni és közvetíteni.

87.jpg pinterest.com


Sokféle kultúrából építkezik. Hordozza az ókori egyiptomi,- indiai termékenységi papnők, az Indiából elvándorolt cigány törzsek, az É-Afrikai perzsa népek, beduin törzsek – török, görög és balkáni népek táncainak elemeit. Török neve: rakassé, görög neve: cifte tellin. A kezdetek: Gyökerei az ősidőkre nyúlnak vissza, kiinduló pont a termékenység fogalma. Az őskortól kezdve a természet “kegyességétől” függő népek életében a legnagyobb kudarc a terméketlenség, legyen szó földről, feleségről, állatokról. Kb. 7000 éves múltra tekinthet vissza e tánc; régészeti bizonyíték van arra, hogy már az őskorban speciális táncként alkalmazták, lányok, asszonyok táncolták. Közép-Afrikában énekszó – taps kíséretében, a szülési mozdulatok eltáncolása jellemezte. Az eredetileg a világ minden táján megtalálható szent női táncok, melyben a csípő- medence mozdulatai domináltak, az imádkozás egyik formája volt, a vallás pedig a mindennapok fontos része.

95-400x600.jpg pinterest.com


Lazításképp hallgasd meg a kedvenc hastánc-zeném:

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=c5jxGPJ0AJs[/embed]

Az ókori görögök is kedvelték, de leginkább a szegény lányok utcai tánca volt, mellyel a hozományukat összeszedték. (Pénz dobáltak nekik a nézők - ezért a pénzérme a táncruhákon).

A modern hastáns az 1893-as Chicagoi Világkiállításon robbant be, és sokkolta a nézőket. Később a Cabaret is ebből táplálkozott.

1927-ben Kairóban nyílt meg a Casino Opera, és azóta a hastánc ismét reneszánszát éli.

29-415x600.jpg pinterest.com


Néhány évvel ezelőtt én is jártam hastáncra. Sok önbizalom-hiányos és magát elfogadni nem tudó nő járt, akik az órák végére mindig egyre jobban kinyíltak és egyre jobban elfogadták magukat. Ez nálam is így volt. :) Szóval a lelkemre tökéletesen jól hatott. És mi van a testemmel? El se hinnétek, hogy a hastájékon, a combomban és még mellemben is izomlázam volt!

 Az alábbiakban egy kezdő hastánc-videót nézhetsz meg, mely még akár zsírégető mozgásnak is jó és nem kell hozzá semmiféle gép.... nem kell ugrabugrálni. Viszont felemelő! Találd meg magadban az Ietennőt!

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=ANTNb6Mao5w[/embed]

Mi adja az igazi örömet a hastáncban számomra? Először is az, hogy a táncot legjobb tükör előtt gyakorolni. Ez azért jó, mert minél tovább nézegeted magad a tükörben, annál inkább el tudod fogadni a röcögős hájaidat is! :) Aztán itt vannak a csodaszép ruhák: mégha nem is akarsz fellépni, de mackófelsőben és joggingban nem tudod annyira élvezni az órát. Előbb-utóbb úgyis beszerzel magadnak néhány szexi és dögös rucit. Nem utolsó sorban feldobhatod vele a kapcsoaltod is! ;-)

Ha van kedvetek, próbáld ki te is! Melegen ajánlom!

Ha tetszett a cikk, oszd meg.

Kövess a FACEBOOK-on is!

Forrás

A bejegyzés trackback címe:

https://dundiangyal.blog.hu/api/trackback/id/tr6616342814

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása