Ne tökéletes légy, hanem különleges!

Dundi Angyal

Dundi Angyal

A stílustanácsadó öltözködési tippjei nemcsak dundiknak

2017. augusztus 13. - Dundi Angyal

Csorba Klára stílustanácsadó megmondja mit vegyél fel, hogy jól nézz ki!

stilus-1-600x400.jpg kép: pixabay


Csorba Klára stílustanácsadót kérdeztem arról, hogy is néz ki egy stílustanácsadás; mit gondol a magyar nők öltözködési szokásairól. Arról is olvashatsz, milyen általános tippjei vannak a molettebb hölgyek öltözködésével kapcsolatban.

 

  1. Miért döntött úgy, hogy stílustanácsadó lesz?

 Ruhák és bundák között bujkálva nőttem fel anyukám munkahelyén egy áruházban. Melyik kislány nem próbálgatja anyukája ruháit és bukdácsol a cipőiben? Később felnőtt fejjel is mindig érdekelt, hogy csinosan öltözzem és mindig vadásztam a szép ruhákra. Elkövettem persze én is a magam hibáit, és mostanság visszatekintve látom csak igazán, hogy mennyit számít a helyes szín és a jó szabás. Tanárként végeztem, turizmus területén helyezkedtem el, mégis mindig visszatértem erre a területre, megtaláltak kérdésekkel, segítettem ismerősök vásárlásnál, így egyértelmű volt az utam, találni egy jó képzést és ezzel foglalkozni. Tarcsay Mária színdinamikai szakmérnök segítségével tudományos alapokon tanulhattam a színek fizikájáról, emberekre kifejtett hatásukról, pszichológiájukról. Megtanultuk a színkendők használatát, alkatelemzést, sminkelést, és sok más, hasznos gyakorlati tudnivalót. Szín-és stílustanácsadóként végeztem és vetettem bele magam a munkába.

 

  1. Mi inspirálja egy-egy személynél?

 Aki megkeres, azért teszi, mert valamit vár a találkozástól. Lehet, hogy munkát keres, és tanácsra van szüksége, mit vegyen fel egy állásinterjúra. Van, akinek az életében változások történtek és nem találja a helyét, új párkapcsolatot szeretne, és jól akar kinézni, vagy esküvőre készül és segítséget vár a színei megtalálásában, vagy csak egyszerűen kíváncsi mit csinálok én. Egyértelmű cél, hogy a kapott eredményt mindenki magáévá tudja tenni és beépíteni a mindennapjaiba, ezzel elindítva egy változási folyamatot. Ezért szerencsés, ha akarjuk is a változást, és megvan a belső késztetés. 

 

  1. A saját öltözködésénél inkább a tudás vagy a megérzés alapján válogatja össze az egyes ruhadarabokat?

Ahogyan azt korábban is említettem, én is elkövettem a magam hibáit. Még ha tisztában is voltam az alkatomnak megfelelő fazonokkal, a színekkel néha mellélőttem, míg nem tudtam melyik csoportba tartozom. De ez természetes is, hiszen senki nem születik úgy, hogy mindent tökéletesen tudjon. Voltak színek, amikhez ragaszkodtam, pedig mint kiderült messze el kell kerülnöm, míg voltak darabok, amikben ösztönösen tudtam, hogy jól érzem magam és pozitív visszajelzéseket is kaptam. Amióta tudom, hogy melyik évszaktípus vagyok, már a tudás alapján válogatok. Lehet csalni, de nem éri meg. Ha átáll az ember gondolkodása a helyes színekre, már nem fogja jól érezni magát a rosszban, abban a pillanatban már legszívesebben átöltözne, ahogy kilép az ajtón. Hasznos segítség egy évszaknak megfelelő színskála a táskában vagy a telefonban elmentve és akkor nem csábulunk el könnyen vásárláskor sem.

 

  1. Hogyan képzeljünk el egy stílustanácsadást?

 Az évszakbesorolás a szem, haj és bőr alapján történik, ezért fontos a lehető legtermészetesebb állapot, így pl a smink eltávolítása, a fehér felső. A tanácsadás előtt kérem, hogy 2-3 hétig senki ne menjen senki szoláriumba, mert az befolyásolhatja az eredményt. Először beszélgetünk, ismerkedünk, egy kérdéssort veszünk végig, ami szintén segíti a végeredménynél, majd elkezdődik a színkendők felrakása. Ami fontos, hogy interaktív módon, az ügyfél bevonásával zajlik, ő mondja meg melyik tetszik és melyik nem. Nyilván én egy meghatározott tematika szerint teszem fel a kendőket, ő pedig figyeli az arca változását, az adott színtől felragyog, kisimul vagy éppen betegesen sápadtan tűnik-e. Addig csináljuk, míg nem látja ő maga, hogy mi áll jól neki. Ez pedig bizony időbe telik, de csak mi ketten vagyunk, nem csoportos tanácsadás, így ez egyértelműen csak az ő ideje, az igazi énidő, ami csak róla szól.

 

  1. Kik veszik általában igénybe? Milyen korosztály? Milyen alakú hölgyek?

 Alkatilag vegyes a felhozatal, korosztályban inkább a középkorosztály és a tudatosabb fiatalok keresnek. Az idősebbeknél inkább azt látom, hogy azt mondják már minek, jó ez így, pedig ez nem így van. Bizonyos „x” felett is lehetne csinosan és megfelelő színekben járni. A nagyon fiataloknál pedig az a gyakorlat, hogy a fast fashion üzeletekből kielégítik az igényeiket. Az ő korosztályuknál akkor vagy menő, ha olyan, vagy, mint a többiek. Sokan nem mernek kilógni a sok egyforma srác közül. Aki bevállalja a saját stílusát, az picit csodabogár, de engem mindig reménnyel tölt el az inget ( kizárólag hosszú ujj!) és jól szabott nadrágot viselő fiatal fiúk, vagy a csinos, nem mindent megmutató ruhákat viselő lányok látványa. 

 

  1. Mi a véleménye a magyar nők öltözködési szokásairól? Mi a legnagyobb hibánk?

A magyar nők vagy vakon követik a trendeket, vagy mindent mellőzve mennek a fejük után és követik a „saját stílusukat”. Kevés igazán stílusosan öltözködő nőt látni az utcán. Van egy mondás, aminek az a lényege, hogy a divatot követni dőreség, de figyelmen kívül hagyni szintén. Valahol meg kell találni az arany középutat. Minden nőnek a ruhatárában ott kellene lennie a „must have” daraboknak, mint egy jó kosztüm, egy elegáns ruha, egy fehér ing stb. Ezt kell jó kiegészítőkkel társítani. A szezonális darabok rövidéletűek lesznek és csak a helyet fogják foglalni a szekrényben. Legyen kevesebb, de az minőségi, és kombinálható. Vegyük figyelembe a korunkat, alkatunkat, stílusunkat, ne akarjuk beleerőszakolni magunkat hozzánk nem illő darabokba, csak mert azok divatosak. A hölgyeknél tipikus hiba, hogy megveszem és majd belefogyok, amiből persze nem lesz semmi, és csak ácsingózva benézünk rá néha a szekrénybe. Mindenben igaz a kevesebb néha több elve.

 

  1. A husisabb nők mivel rontják el leginkább az összképet?

 A teltebb hölgyek öltözködésének alapvető hibája, ha túl szűk ruhát erőltetnek magukra mert nem vesznek tudomást az alkati adottságukról, a másik véglet pedig ha egy lepelszerű valamivel próbálják magukat eltakarni, amitől a végén még nagyobbnak látszanak.

 

  1. A teltebb nők számára tud-e olyan aranyszabályt, amely mindenki számára jól jön? Tényleg csak a fekete slankít és tényleg tilos világos ruhákban járnunk? A szűkebb vagy a bővebb ruhák stílusosabbak egy molett nőn? Szoknya vagy nadrág? Mit ajánl az egyes alkattípusoknak?

Ami nagyon fontos, a szilárd alapok. Tisztában lenni az alkatunkkal, a színeinkkel. Elfogadtuk az alakunkat és ebből próbáljuk a lehető legjobbat kihozni? Ha a belsőnk harmóniában van a külsőnkkel akkor ez a megjelenésünkről is sugározni fog, de ez igaz súlytól függetlenül mindenkire. Aki nem fogadja el a testét, az sosem fogja a kívánt hatást elérni. Mert lehet rajta jó ruha, ha a belső nem ezt sugározza. A teltebb nők valóban azt gondolják, hogy a fekete mögé bújva kisebbnek tűnnek. Ha azonban az jár feketében, akire nem illik, öregebbnek, betegesnek látszik. Az arculatunknak és pénztárcánknak is jobbat teszünk azzal, ha tudjuk, milyen színek állnak jól nekünk. Ez lehet világosabb szín is, ha évszaktípusnak megfelelő. Ami nagyon fontos a minőségi fehérnemű, erős, jól tartó, nagyobb kebleket megfelelően alátámasztó. Az alma, a homokóra, a körte és az oszlop típusnak is van ajánlott szoknya, nadrág, ruhafazon, amivel optikailag csalhatunk és a lehető legtökéletesebb formát hozhatjuk ki belőle. Az anyag, a minta a kiegészítők a színek kombinációja, egy öv, egy bross, a nyaklánc hossza, és ezer más trükk segítségével csapjuk be a szemet és közelíthetünk az áhított homokóra alkathoz. Minden egyes típusnál vannak aranyszabályok, mitől óvakodjanak, amivel pont az ellenkező hatást érik el, mint amit szeretnének. Ezt hosszasan lehetne ecsetelni, de erről szól az alkatelemzés, pontos mérések, arányok meghatározása után az optimális fazonok meghatározása.

 

Néhány általános tipp, amitől karcsúbbnak, magasabbnak  tűnhetünk:

  • az erősebb részeknél sose hordjunk szűk ruhát, hagyjunk egy kis játékot, de ne legyen lepel sem, mert az megint csak az ellenkező hatást váltja ki
  • a matt, lágy esésű anyagok előnyösek, a fényes felület nagyít
  • a függőleges vonalak karcsúsítanak, legyen az minta, vagy hosszanti levarrás egy ruhán
  • kerüljük a keresztirányú vonalakat, csíkokat, ne vágjuk ketté magunkat egy elütő színű övvel, inkább a ruha színével megegyezőt használjunk
  • elütő nagy minták nagyítanak
  • az öltözéknél ahol vékonyítani akarunk ott sötét színeket használjunk, ahol erősíteni akarunk ott jöhetnek a világosabb színek
  • minél bővebb a szoknya, annál hosszabb lehet
  • a nadrág szára legyen egyenes, de ne túl bő, teltebb hölgyek kerüljék a feszes darabokat
  • alacsonyabb termetű, molett hölgyek hordhatnak telitalpú cipőket, kerüljék a nagy tűsarkakat
  • használjunk alakformáló fehérneműt
  • a tetőtől talpig egy színnél ( tone in tone) törjük meg az alakot egy hosszú lánccal, ami hosszít és karcsúsít

 A kapott hasznos tanácsok birtokában minden eddigi és leendő ügyfelemnek azt kívánom, hogy biztosabb kézzel válasszon a szekrényéből. Természetesen a testünk karbantartása, illetve  a haj, köröm, smink együttesen jelenti a harmonikus megjelenést.

 

Számomra nagyon elgondolkodtatóak a fenti sorok. Remélem te is hasznos tippeket találtál saját magad számára.

Ha szeretnéd megtudni, mi az, ami neked valóban jól áll, mik azok a színek, amelyek ragyogóbbá tesznek, jelentkezz Csorba Klárához  egy személyes szín-és stílustanácsadásra!

 Elérhetőség:

http://kgevents.org/szin-es-stilustanacsadas/

A bejegyzés trackback címe:

https://dundiangyal.blog.hu/api/trackback/id/tr816343924

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása