Ezért ne lakkozd a körmöd túl gyakran!
Mindannyian tudjuk, hogy nem jó, ha túl gyakran lakkozzuk körmeinket: törékenyebbek lesznek, és akár be is sárgulhatnak. De valójában nem ez a legnagyobb probléma a körömlakkokkal. Én csak elmondom, mi történik a testeddel a lakktól, te meg eldöntöd, hogy milyen gyakran pingálod ki a körmöd.
A lakk mérgező anyagokat tartalmazhat:
- Toloul: egy oldószer, amelytől sima lesz a köröm és segíti a pigmentáltságot. A toluol az agyat és idegrendszert károsítja, részegséghez hasonló állapotot, nem ritkán hallucinációt okoz. Fejfájás, gyengeség, ájulás, hányinger is előfordulhat.
- Formaldehid - színtelen gáz, amely abban segít, hogy a lakk tartósabb lesz. Allergiás reakciót okozhat a bőrrel érintkezve, így égési sérüléseket okozhat. Legsúlyosabb esetben szabálytalan szívverést, görcsrohamokat és rákot okozhat.
- Dibutil-ftalát veszélyes komponenseket tartalmaz: endokrin rendellenességeket, nőgyógyászati betegségeket, légzőszervi betegségeket okozhat.
A tudósok tanulmányt végeztek, amelyben 24 nő vett részt. Kifestették körmüket és megvizsgálták a szervezetük állapotát 6 óra múlva és 10 óra múlva. 6 óra múlva a metabolizmusra ható trifenil-foszfát szint nőtt meg a szervezetükben, 10 óra múlva pedig a difenil-foszfát szintje 7-szer nagyobb volt a normál értéknek. Ez elég aggasztó....
Hogyan válassz biztonságos körömlakkot?
Azok a lakkok ajánlottak, amelyek "3-free" jelzéssel vannak ellátva (nincs bennük formaldehid, dibutil-ftalát és a toluol) és "5-free" jelzésűek, azaz nem tartalmaznak DBP-t, toulént, kámfort, formaldehidet vagy formaldehid gyantát.
Mindig olvasd el a körömlakk összetételét!
Ezért nem lesz többé műkörmöm: ITT.
Ekkor vágd a körmöd, ha jót akarsz magadnak: ITT.